Pomezania wygrywa turniej Zwycięzców !!!

Końcówka sezonu 2016/17 okazała się równie pracowita jak i owocna dla naszej drużyny. Dzień po środowym barażu udaliśmy się do Chojnic na sparing z Chojniczanką oraz Piłą, natomiast już w sobotę rywalizowaliśmy w turnieju Zwycięzców w Nowym Dworze Gdańskim. Na głównej płycie stadionu w Nowym Dworze od godz. 9:00 rywalizowało dziesięć drużyn w tym min. drużyna z Rosji.Pomezania trafiła do grupy B. Poniżej wyniki oraz strzelcy w fazie grupowej:

Pomezania - Fundacja (Garbarnia Kraków) 6:0 (Wiśniewski x3, Maciąg, Bury, Fabiś)
Pomezania - Garbarnia Kraków (brązowi) 4:0 (Fabiś x2, Śpiewak, Apa)
Pomezania - Żuławy Nowy Dwór 07 6:0 (Fabiś x2, Baranowski, Szymczak, Maciąg, Wiśniewski)
Pomezania - Wojtas Prabuty 1:3 (Baranowski)

Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie "B" i tym samym awansowała do "Ligi Mistrzów" czyli walki o miejsca 1-5 w całym turnieju. W fazie mistrzowskiej okazaliśmy się niepokonani notując następujące wyniki:

Pomezania - Fundacja 6:0 (Wiśniewski x3, Baranowski, Fabiś, Bury)
Pomezania - Olimpia Elbląg 2:1 (Fabiś, Bajkowski)
Pomezania - Wojtas Prabuty 3:1 (Fabiś x3)
Pomezania - Garbarnia Kraków 2:0 (Fabiś, samobójcza)

Pomezania: Hoffman, Starzec, Baranowski, Śpiewak, Apa, Szymczak, Maciąg, Wiśniwski, Bury, Szymczak, Fabiś, Dziuwe, Bajkowski.

Po ostatnim gwizdku mogliśmy cieszyć się z końcowego zwycięstwa w całym turnieju ! Dodatkowo najlepszym strzelcem (11 bramek) oraz zawodnikiem z największą liczbą asyst został Dominik Fabiś. Jako zespół w całym turnieju straciliśmy zaledwie 5 bramek, dzięki bardzo dobrej postawie w bramce Oliwiera Hoffmana.

Turniej był ostatnim akcentem całego udanego sezonu naszej drużyny. Lipiec jest miesiącem wolnym, do zajęć wracamy w sierpniu. W piątek opublikujemy szczegółowe podsumowanie zakończonego sezonu w liczbach.